2019-02-08

Keda valida, keda mitte

Ka mina vaatasin eile Mihkel Raua "Kolmeraudset".  Mida aeg edasi, seda kiiremaks muutub ta kõne ja närvilisemaks liigutused.
Eluvõitluses karastunud vanad ja uued poliitikud olid,  nagu olid. Aga ma jälgisin Andrus Vaarikut ja tema mõningast kimbatust ning mõtlesin: "Vaene Vaarik, kas on sulle ikka kõike seda vaja? Kas näitlemisest kõrini? Kas rahva armastus pole tõesti enam tähtis?" Keegi ju ei keela olla maailmavaatelt sots või mis tahes...
Ma kardan, et äkki hakkab Vaariku naljasoon nüüd taandarenema ja lõpuks kuivab väikeseks märkamatuks kärnakeseks naba piirkonnas. Või ongi ta nüüd tõepoolest koju jõudnud ja hilise küpsejana valmis, nagu ise väitis?

Teine, kelle valiku üle olen viimasel ajal mõelnud, on Raivo E. Tamm, kandideerijanimega Raivo Tamm. Tema valimisklippi vaadates noogutan kurvalt:"Jah, sa pole tõepoolest see Illar- joppenbuhh sealt ENSVst ega ka see suur et Allan Õnne tänavalt, aga kas saab  kinnitada, et sust ei tule poliitik a la Aadu Kägu filmist "Seenelkäik" - sama korrumpeerunud,(metsa) eksinud vilets vennike, kes ei varjagi oma siiralt omakasupüüdlikke eesmärke."
Eks alguses ole nad kõik äraostmatud ja innustunud!
Ohh! Milline risk ikka see poliitikasse minek!

3 comments:

tegelinski said...

Just. Keda valida? Lihtsam on otsustada, keda mitte valida. Kolmeraudne jäi vaatamata. Aga täna lebotamise päev (luuvalupäev), nii et ongi õige aega midagi vaatamiseks valida. Miks mitte kolmeraudne ;)

Bianka said...

Minu jaoks oli Kolmeraudne mitte valimiskompass, vaid puhas meelelahutus. Kusjuures ma pole Kolmeraudset ammu vaadanud, aga Mihkel Raua isiklik elu tegi mind veidi uudishimulikuks. Et kuna ta ise oli samuti Riigikogus, siis mis ta sest valimistsirkusest arvab.

Andrus Vaarik on häälepüüdja ehk peibutuspart. Kuna ta siiralt tundus uskuvat neid, kelle eest ta oma nime välja käis, siis miks ka mitte. Loodan, et Krissuga ei lähe nii nagu Maire Aunastega ;)

konn, lendav konn said...

Tamm on nendest ainuke, keda ma poliitikuna tõsiseltvõetavaks pean. Aga eks tõe kriteerium on teadagi mis!:)