2012-06-26

Suvepuhkus käesOotad seda suve ja puhkust juba jõulust saati ("mu kevad algab peale jõulu juba" M. Under), ja kui ta lõpuks käes on, ei oska algul midagi sellega ette võtta.

Oskus puhata on väga suur oskus. Tean, kui paljud inimesed kadestavad(osatavad) õpetajaid, et mis teil/ neil viga - pikk puhkus ja alati suvel. Tõsi. Soovitan õpetajaks hakata!
Tunnid lõpevad ära tõesti juba juuni algul, aga ametlikult saab puhkusele ikka pärast jaani. Ja päris nii ka pole, et käid koolis ainult nägu näitamas ja tühja juttu ajamas.

Ja siis tulid need Kappide päevad, mis on selleks aastaks jälle läbi saanud. Ostsin endale festivali passi, et ikka publikuks olla. Inimene on ju nii loodud, et on laisk ja mugav, mugav ja laisk, kui tal sundust peal pole. Pass on ses mõttes sundus, et vähemalt väljakäidud raha saaks tasa. Käisin 8 kontserdil, sh vaimulikul laulupäeval, mis oli ekstreemsete ilmaolude tõttu tõeline kangelastegu.
Eriliselt võimas oli muidugi ERSO ja RAM meie kooli suures saalis (võimlas). Ja miniatuurne (tõesti väike naine) Anu Tali rasket meeste tööd tegemas. Ütelge, mitut naisdirigenti te teate, kes suurt sümfooniaorkestrit juhatab! Rappa ma jaaniööl ei läinud.

Öösel ei tule uni peale, loen siis, kuni hommik ahetab - ööd on ju nii lühikesed:)
Lugesin läbi meie kandi tüdruku Reet Klettenbergi "Minu Ungari"(Petrone Print 2010).
Tubli tüdruk! Pärit paljulapselisest perest (suguvõsast), on ta jõudnud oma noore eluga nii kaugele ehk siis teisisõnu õpetab Ungaris Budapesti ülikoolis eesti keelt (tänapäeval öeldakse, et on eesti keele õppetooli lektor).
Olen tema õdesid-vendi õpetanud ja tema onu on minu klassivend!
Nii tihedalt on kõik põimunud.
Suvi on käes. Jääb veel oodata, millal saabub soe periood.

8 comments:

sille said...

Need esimesed puhkusepäevad on jah tavaliselt nagu mingi pohmelli põdemine. Päev läheb nagu aeglaselt, aga äkki on õhtu käes ja jälle päev otsas ja midagi teinud ei olegi. :)
Vähemalt minul on see nii.

Väga mõnus üritus teil seal alati suve alguses!
Ilusalt puhkust Sulle!

helle said...

Ühest rutiinist teise minek nõuab harjumist. Esialgu olen hädas õige päevarežiimiga. Vahel juhtub, et magan päeval ja öösel vahin lage.
Lambaid ka ei viitsi lugeda, loen raamatut...

Anonymous said...

Tere!
Sa võiksid öösel laevahtimise asemel parem blogi pidada. Muudkui tulen vaatama, kas on midagi uut - mulle meeldib sind lugeda -, aga ei kübetki. Muidu ikka kirjutasid vanasti kogu aeg, et sul on blogija hing. Kuhu see hing siis nüüd on kadunud?
Ilusat suve!
Üks anonüümne ammune lugeja.

helle said...

Oi armas anonymous, kui kena, et keegi mõtleb mu peale:)
Viimasel ajal on päriselu nii tugevalt sisse sõitnud, et blogimiseks pole enam mahti(võhma).
Isegi suvekroonikat pole veel alustanud, mida üle 10 aasta olen kirjutanud.

oakleyses said...

michael kors pas cher, nike free, ugg boots, louboutin pas cher, oakley sunglasses wholesale, prada handbags, longchamp outlet, nike air max, polo outlet, kate spade outlet, oakley sunglasses, uggs on sale, longchamp pas cher, nike air max, cheap oakley sunglasses, prada outlet, jordan pas cher, tiffany and co, louis vuitton, replica watches, christian louboutin, oakley sunglasses, sac longchamp pas cher, ray ban sunglasses, replica watches, polo ralph lauren, ugg boots, chanel handbags, tory burch outlet, christian louboutin outlet, louis vuitton outlet, louis vuitton, christian louboutin shoes, christian louboutin uk, longchamp outlet, louis vuitton outlet, ray ban sunglasses, gucci handbags, tiffany jewelry, nike free run, louis vuitton outlet, burberry pas cher, air max, nike roshe, longchamp outlet, nike outlet, polo ralph lauren outlet online, ray ban sunglasses, jordan shoes

oakleyses said...

hollister pas cher, true religion outlet, polo lacoste, true religion jeans, new balance, michael kors outlet online, vans pas cher, nike blazer pas cher, michael kors outlet online, michael kors, michael kors, replica handbags, uggs outlet, converse pas cher, ray ban pas cher, abercrombie and fitch uk, true religion outlet, lululemon canada, burberry outlet, burberry handbags, oakley pas cher, nike air max, michael kors outlet online, mulberry uk, hollister uk, nike air max uk, coach outlet store online, hogan outlet, true religion outlet, guess pas cher, coach purses, nike roshe run uk, north face uk, sac vanessa bruno, nike air max uk, michael kors outlet, nike tn, timberland pas cher, nike air force, michael kors outlet, coach outlet, michael kors outlet online, sac hermes, kate spade, uggs outlet, ralph lauren uk, michael kors outlet, north face, nike free uk

oakleyses said...

mac cosmetics, jimmy choo outlet, nfl jerseys, babyliss, instyler, gucci, baseball bats, abercrombie and fitch, hollister, converse outlet, new balance shoes, soccer jerseys, iphone cases, valentino shoes, insanity workout, louboutin, ray ban, mcm handbags, ralph lauren, mont blanc pens, hollister, vans outlet, nike roshe run, lancel, celine handbags, vans, timberland boots, reebok outlet, wedding dresses, north face outlet, north face outlet, asics running shoes, nike trainers uk, oakley, nike huaraches, nike air max, hollister clothing, longchamp uk, nike air max, beats by dre, bottega veneta, lululemon, converse, ghd hair, ferragamo shoes, p90x workout, soccer shoes, herve leger, hermes belt, chi flat iron

oakleyses said...

canada goose, swarovski crystal, canada goose uk, ugg,uggs,uggs canada, louis vuitton, moncler, louis vuitton, moncler outlet, links of london, hollister, karen millen uk, louis vuitton, juicy couture outlet, supra shoes, pandora jewelry, marc jacobs, wedding dresses, canada goose outlet, doudoune moncler, swarovski, louis vuitton, moncler, canada goose, coach outlet, thomas sabo, canada goose, ugg pas cher, toms shoes, moncler, juicy couture outlet, louis vuitton, ugg, moncler, ugg,ugg australia,ugg italia, replica watches, moncler uk, pandora uk, canada goose outlet, canada goose jackets, pandora charms, montre pas cher, ugg uk, canada goose outlet, pandora jewelry, moncler outlet